Pojawiam się z porcją popaździernikowych poleceń do poklikania, zostawiam tapetę na listopad i namawiam do podzielenia się swoimi odkryciami. Mam nadzieję, że oswoiłaś się już z jesienią i korzystasz z niej z uśmiechem i z ciepłym szalem.

TEDx – wystąpienie o pracy przyszłości

Treść wystąpienia Jacka Kłosińskiego możesz poznać oglądając film (link powyżej) lub przeczytać na blogu. Już dziś wielu z nas pracuje w sposób, który jeszcze kilka lat temu nikt nie nazwałby pracą. Jacek przywołuje w wystąpieniu słowa Harariego, który przewiduje, że największą kompetencją na rynku pracy będzie umiejętność wymyślania siebie na nowo. Obejrzyj, żeby zaczerpnąć inspiracji, jak może to wyglądać w Twoim przypadku.

KSIĄŻKA o kierowaniu rozwojem zawodowym (bezpłatna)

Książkę pod tytułem “Czy jesteś tym, który puka?” dzięki uprzejmości autora Dariusza Użyckiego pobierzesz za darmo z jego strony (klikaj w baner po lewej stronie). Publikacja ma skłaniać do autorefleksji i wspierać w planowaniu rozwoju zawodowego. Uczciwie przyznaję, że ja sama przeczytałam dopiero kawałek, ale stwierdziłam, że po co czekać na moje rekomendacje skoro możesz bez inwestowania sprawdzić sama, czy ta książka przemawia akurat do Ciebie.

PLANER – kalendarz do druku na 2022

miętowy kalendarz 2022

Wrzuciłam już do sklepu mój planer na przyszły rok. Za symboliczne 8 zł możesz poklepać mnie po ramieniu i wesprzeć w tym, co robię tu bezpłatnie no i oczywiście pobrać sobie kalendarz. Drukować ile razy będziesz potrzebować i zapisywać swe plany. Bo te zapisane mają większą szansę na realizację (nie tylko dlatego, że się o nich nie zapomni).

ROZMOWA – czy szkoła uczy i co z tym fantem możemy zrobić

Nasze dzieci będą 17 razy zmieniać pracę w średnio 5 branżach. 67% zawodów, w których pracować będą w przyszłości nasze dzieci jeszcze nie istnieje. Takimi przewidywaniami dzieli się Andżelika Talaga w rozmowie z Magdą Mołek – tutaj nagranie na Youtubie. Warto posłuchać, by poszerzyć horyzonty w myśleniu o edukacji oraz przyszłości naszej i naszych dzieci.

Tapeta z kalendarzem na listopad 2021

Tapeta z kalendarzem na listopad 2021 dla ekranów 16×9 czeka już do pobrania. Niech nam listopad nie będzie ciemnym i szarym. Niech z ulubionych jesiennych umilaczy popłynie trochę energii na dobrą końcówkę tego roku.

Co jeszcze?

Czytałaś już? Mój tekst “Jak ułatwić i umilić sobie pracę z domu?“. A może częściej bywasz na Instagramie? Byłoby super, gdybyśmy i tam mogły się kontaktować – https://www.instagram.com/wellwellpl.

Co teraz oglądam?

Serial “Maid” na Netflixie – jest inny, tempo akcji daje przestrzeń do wielu refleksji i chwyta za gardło i w kontekście pracy, i w kontekście macierzyństwa, i wielu innych kontekstach też. Może w tych, w których najwięcej mamy do zrobienia i najwięcej tam mieszka strachu?

Co teraz czytam?

Książkę od Wydawnictwa Znak pt. “Ćwiartka Szymorskiej, czyli lektury nadobowiązkowe“. Jest to wybór felietonów naszej noblistki, których wspólnym mianownikiem jest humor, dystans, czasem złośliwość i jej przeciekawe opnie inspirowane przeczytanymi książkami. A książki recenzowała przeróżne – np. słownik lub atlas motyli. No świetne to jest.

Poprzednie wpisy z tej serii:

A to dobre #1, A to dobre #2, A to dobre #3, A to dobre #4, A to dobre #5, A to dobre #6, A to dobre #7, A to dobre #8, A to dobre #9, A to dobre #10.