Maj sam w sobie był dobrem. Dał mi naprawdę sporo godzin na ciepłej plaży, dał pierwsze truskawki i dużo samoświadomości. W trzeciej części dobrodziejstw zostawiam na własny i Twój użytek kilka spraw, które jako pierwsze przychodzą na myśl, gdy myślę o tym, co ostatnio ulubione. A na samym dole znajdziesz planner / kalendarz do druku na czerwiec – niech posłuży do zapisywania samych wspaniałości.

 

Podcast Książki, które uczą

W aplikacji do podcstów, albo po prostu tutaj (klik) na stronie znajdziesz już 19 odcinków audycji “Książki, które uczą”. Ideą każdego odcinka jest przybliżenie treści jednej książki, streszczenie kilku najważniejszych dla autora lekcji, które z lektury wyciągnął i przedstawienie ogólnej rekomendacji. Rewelacyjny koncept. Czuję, jakbym przeczytała coś wartościowego, choć w rzeczywistości przejechałam 100 kilometrów lub kolejny raz zdeptałam osiedle z wózkiem przed sobą i ze słuchawkami na uszach. Lektury w podcaście to te z gatunku poradnikowych, użytkowych, uczących – i to ma sens. Nie zawsze trzeba przeczytać całość publikacji, by skorzystać z wartości – czasem wystarczy jedna myśl.

 

The Mother Mag

Już w tamtym roku, gdy Pani Redaktor Naczelna Tekstualna ogłosiła narodziny nowego serwisu (klik) oraz druk papierowego magazynu, w ciemno kliknęłam po prenumeratę, by drobnym gestem wesprzeć inicjatywę. Dotąd trafiły do mnie dwa grubaśne, treściwe, ciekawe, świeże i bardzo miłe dla oka numery. Część trzecia została nieco przesunięta w czasie, ale drugą dorwiecie jeszcze w Empiku. Kibicuję bardzo, bo ten magazyn jest dla matek, ale zupełnie nie o dzieciach – a taką perspektywę lubię, takiej oczekuję, taką uprawiam na Well-Well i na co dzień też (choć z jednym dzieckiem na kolanach, a z drugim na głowie).

 

Bloglovin

Znacie? To taki agregator blogów (z dobrą aplikacją na tablet lub telefon). Założenie konta to chwila, dodanie ulubionych stron to dwie chwile – i gotowe. Odtąd zawsze w jednym miejscu znajdziesz chronologicznie poukładane zajawki lub całe teksty ze stron, które chcesz śledzić. Wróciłam do Bloglovin (klik) po tym, gdy Facebook zaczął mi wciąż podsyłać komentarze znajomych pod łańcuszkowymi zabawami i fotki ich dzieci, zamiast treści ze stron, które chciałam obserwować.

Tutaj znajdziesz mój blog: well-well.pl na bloglovin

 

Blog do zaczytania – Miss Ferreira

“Statystycznie częściej rodzę dzieci niż kupuję w Zarze. (…) Mam tylko tyle do powiedzenia, ile zaobserwuję  między
pralką, a szafą.” Kurczę, no uwielbiam i nawet nie chcę tego uzasadniać. Po prostu, jeśli nie znasz – to sprawdź o tu (klik) i przekonaj się sama. Kocham narobić sobie zaległości i mieć u Sary dużo do przeczytania, cenię też sobie być bardzo na bieżąco i delektować się jednym jedynym nowym dla mnie tekstem.

 

Poprzednie wpisy z tej serii: A to dobre #1, A to dobre #2. A u Ciebie co dobrego?

 

darmowy kalendarz 2018

Tutaj pobierzesz planner na czerwiec 2018 (klik) kalendarz 2018 do druku