Przed nami ostatni kwartał tego roku. Jeszcze wiele się może wydarzyć, to w końcu calutka jedna czwarta 2021, ale czujemy też już lekko jesienną nostalgię wciskającą w dłonie kubki z ciepłymi napojami i zaganiającą pod kocyki, by trwać sobie w oczekiwaniu na schyłek roku. Bez względu na to czy chcesz zwolnić, czy raczej zmobilizować energię do większej aktywności życzę Ci satysfakcji z dokonywanych wyborów i zostawiam kilka linków z poleceniami.

KSIĄŻKA – Ciepło. Najprzytulniejszy poradnik osiędbania.

Tę ponad trzystustronicową księgę dostałam od wydawnictwa Znak. Pewnie sama nie wyszukiwałabym na księgarnianych półkach takiej pozycji, ale gdy już trafiła w moje ręce stwierdziłam, że bardzo miło jest zaczynać jesień w towarzystwie tego rodzaju lektury. Książka pełna jest jesiennych umilaczy – opowiada o holistycznym podejściu do zdrowia, podrzuca przepisy na rozgrzewające, ugłaskujące jedzenie, inspiruje do wdrażania nawyków i sezonowych rytuałów, które poprawią nastrój i podniosą jakość życia w tej zimniejszej i ciemniejszej części roku.

TANI KALENDARZ na 2022 rok – od Interdruk

Używałam tego kalendarza w tym roku i znalazłam cztery nowe wzory tej samej serii na rok przyszły. Tutaj możesz zobaczyć jeden z wzorów, a tu inne. Jakie są zalety tego akurat wydania? Bardzo dobra cena – poniżej 20 złotych, zeszytowy, korzystny torebkosprzyjający format A5, solidne wykonanie – nic się nie rozleciało i nie wyświechtało przez rok męczenia moimi planami, a do tego gumka, tasiemka i miejsce do przyczepienia ołówka. Najbardziej jednak polubiłam układ – po jednej stronie rozpisany w datach tydzień, a na sąsiedniej cała strona w kropki do własnych notatek. Akurat tyle miejsca na kalendarzowe sprawy to mój ideał.

KRÓTKI PORADNIK – Jak zaplanować szukanie pracy? + planer

Aktywne i skuteczne poszukiwanie pracy składa się z wielu etapów i zadań. Wymaga systematyczności i cierpliwości, a gdy będzie dobrze zaplanowane pozwoli zniwelować stres, zwiększyć poczucie kontroli nad sytuacją, zachować profesjonalizm w różnych sytuacjach i przyspieszyć osiągnięcie celu. Pod tym linkiem znajdziesz tekst z wskazówkami, jak dobrze zaplanować szukanie pracy.

jak szukać pracy

Dodatkowo dla osób, które właśnie są w procesie szukania proponuję planer, który pozwoli uporządkować ten proces i być może zmobilizuje do systematycznego realizowania kolejnych kroków. Zobacz, czy to coś dla Ciebie. Jeśli tak, możesz w koszyku w miejscu na kupon wpisać hasło “szukam”. Ten kod obniży cenę planera aż o 25%.

APLIKACJA MyOla – nakładka ‘przyjaciółka’ na smarfon

Lubię mieć i czasami sobie kliknąć po relaksujące dźwięki natury, po ćwiczenie oddechowe lub jakąś ciekawą rozmowę. Apka zawiera składające się z kliku kroków programy rozwoju w obszarach: kariera, rodzina, związek, ja. Znajdziesz w niej też nagrania zwane kołami ratunkowymi – np. kiedy czujesz stres, gdy wracasz po ciężkim dniu, gdy czujesz się bezsilna.

Tapeta na październik 2021

Pod tym linkiem znajdziesz moją tapetę z kalendarzem na październik dla ekranów 16×9.

Poprzednie wpisy z tej serii:

A to dobre #1, A to dobre #2, A to dobre #3, A to dobre #4, A to dobre #5, A to dobre #6, A to dobre #7, A to dobre #8, A to dobre #9.