Połowa wakacyjnych, letnich dni za nami. Mam nadzieję, że masz możliwość nacieszyć się wiatrem we włosach, ciepłymi wieczorami, jasnymi porankami, słodkimi malinami, mrożoną kawą, czytaniem na balkonie czy czymkolwiek innym, co teraz smakuje i pachnie tak wyjątkowo. Poniżej zostawiam Ci kilka dobrych rzeczy, które obudziły we mnie impuls do podzielenia się nimi. Śmiało możesz dopisać w komentarzu coś, co spodobało się Tobie.

GRA – YEP – trenowanie kluczowych umiejętności

W tej grze podejmuje się różne decyzje, które napędzają scenariusz. Możliwych jest wiele rozwinięć wątków i zakończeń. Doprowadzenie do finału zostaje utrudnione przez zadania, które trzeba rozwiązywać, aby rozwijać swoją postać i pchać fabułę do przodu. W grze znajdziecie ćwiczenia oparte o 8 umiejętności: komunikację, przedsiębiorczość, analitykę i podejmowanie decyzji, rozumienie siebie, interakcje i sieci kontaktów, wyrażanie siebie i rozwój osobisty. Myślę, że to fajne połączenie rozrywki z rozwojem – trafi do nastolatków. Tutaj przeczytasz sobie więcej o tej bezpłatnej grze dostępnej do pobrania w Google Play czy App Store.

PODCAST – skuteczna nauka przy pomocy ściągi

Ten materiał przekona Cię, że powszechnie stosowane metody nauki jak wielokrotne czytanie tekstu lub podkreślanie informacji są mało skuteczne. Posłuchaj i naucz swoje dzieci robić ściągi – wchłoną mnóstwo wiedzy i zniwelują stres. Dla Twojego samokształcenia te wskazówki będą równie przydatne. Tu posłuchasz podcastu Godmother, a tu przeczytasz mój tekst o skutecznej i szybkiej nauce.

TEKST – o nowych zawodach

Przeczytaj w jakim kierunku być może podążać będzie rynek pracy i jakich profesji będziemy wszyscy potrzebować. Warto zerknąć – już sama lektura uruchamia pokłady kreatywnego myślenia o zawodach, zadaniach, które przed nami i przyszłości naszych dzieci, w którą nie bardzo jest sens wkraczać z jedynymi słusznymi radami.

PORADY – praktycy radzą jak pisać lepiej

Dla lubiących pisać i już parających się copywritingiem oraz tych, które dopiero myślą o spróbowaniu zarabiania słowami powstał ten tekst zawierający rady od 20 ekspertów tworzących treści. Podrasowanie warsztatu przy wsparciu praktyków będzie łatwiejsze i efektywniejsze, a skuteczna komunikacja przyda się w zasadzie każdej z nas.

Tapeta na sierpień 2021

Pod tym linkiem znajdziesz tapetę z kalendarzem na sierpień dla ekranów 16×9.

Poprzednie wpisy z tej serii: