Jak minął Ci maj? Mam nadzieję, że znalazłaś w nim coś dobrego. Ja sporo czytałam, sporo spraw, które od lat (sic!) bardzo mieszały w życiu nieco naprostowałam i kilka razy wreszcie odetchnęłam z ulgą. Kupiłam sobie dwa kwiatki i liczne pęczki szparagów. W czerwcu chciałabym sporo pracować i wykorzystać produktywnie resztki przedwakacyjnej ciszy w domu, opychać się truskawkami i cieszyć się tym, że nie trzeba dosuszać włosów przed wyjściem z domu. Co jeszcze dobrego?

NARZĘDZIE – Jak oceniasz swoje życie zawodowe?

Proste narzędzie pomagające gruntownie przemyśleć i ocenić poziom satysfakcji z pracy. Gdy dobrze wiadomo, co jest nie tak – o wiele łatwiej znaleźć trafne i skuteczne rozwiązanie. Szczególnie polecam skorzystać, gdy coraz częściej myślisz sobie, że czas rzucić tę robotę.

TEKST – “O skupieniu, nawykach pracy głębokiej i mówieniu NIE”.

To tekst – tekścior właściwe będący niezwykle treściwą, solidną i praktyczną porcją rzetelnych informacji na temat pracy w skupieniu. Rozproszenie, przebodźcowanie i trwonienie czasu jest moją stałą bolączką i w dużym stopniu stałą charakterystyką współczesności. Tędy zmierzaj po 40 minut z dobrodziejstwami spod klawiatury Piotra Buckiego.

PODCAST – “Stacja zmiana” o Twoim potencjale

Ludzie często wspinają się po szczeblach drabiny, która jest przystawiona do niewłaściwej ściany. Przestawienie jej nie jest proste, bo trzeba zejść na ziemię i przyznać się przed sobą i innymi, że realizuje się cudze cele. Ta metafora Ireneusza Osińskiego bardzo do mnie przemawia. Jeśli do Ciebie też i masz ochotę posłuchać inspirującej rozmowy zagrzewającej do rozwijania talentów i pracy nad swoim potencjałem – klikaj tutaj i słuchaj.

LISTA – 100 biznesów

Może jesteś na etapie szukania pomysłu na własną firmę? Możesz zajrzeć do tej listy różnorodnych i często zaskakujących biznesów. Oczywiście raczej nie w celu podejrzenia konkretnego modelu, a bardziej po to, by poszerzyć horyznonty i porzucić być może zbyt wąskie myślenie.

STRONA – Mapa Karier

Atrakcyjne pod względem graficznym i ciekawe pod względem merytorycznym miejsce w sieci mające przybliżać dzieciom i młodzieży tematykę pracy zawodowej. Fajna opcja do poklikania z dzieckiem, gdy na tapecie pojawi się temat wyborów edukacyjno-zawodowych.

KSIĄŻKA – Czuła przewodniczka, Natalia de Barbaro

Lektura, która może Cię przytulić, potrząsnąć, wytarmosić i wytknąć paluchem wszelkie niesprawiedliwości, do których może już dawno przywykłaś. Trochę ukoi w myśl “wszystkie tak mamy”, trochę zbuntuje w duchu “od dziś koniec z tym”. Warta uwagi dla wszystkich z nas, które chcą poczuć, że w życiu chodzi o coś więcej i z dopingiem zabrać się za przerobienie części swoich powinności na radość i autentyczność.

MUZYKA – do pracy i nie do pracy

Na Spotify wpisz w wyszukiwarkę “#wciele” i znajdziesz playlistę autorstwa Pauliny Lis. Taka jest dobra do pracy, do relaksu, do jogi, do sprzątania, do zagłuszenia dzieci. Spokojna raczej, nienachalna, kołysząca – no sprawdź czy też CI się przyda.

WSPARCIE – audyt Twojego CV

Przez ostatni rok studiowałam, szkoliłam się i praktykowałam w zakresie doradztwa zawodowego. Powoli startuję z oferowaniem wsparcia indywidualnego w rozwijaniu kariery. W zakładce oferta dodaje pierwsze opcje na skorzystanie z konsultacji. Jeśli masz ofertę pracy, na którą chcesz odpowiedzieć i gotowe CV, możesz skorzystać z audytu. Sprawdzę wszystko wnikliwie, przeanalizuję i szczegółowo wypunktuję jakich zmian powinnaś dokonać, by zmaksymalizować swoje szanse stwarzając dokument będący odpowiedzią na potrzeby pracodawcy.

Tyle dobrodziejstw ode mnie. Pisz koniecznie, jeśli i Tobie wpadło w łapki, kieszeń, ucho, oko, czy gdziekolwiek coś wartościowego. Niech nam będzie miło. A na czerwiec podlinkowuję Ci moją tapetę z kalendarzem na pulpit 16×9. Jeśli Ci się przyda trochę wiatru do morza – klikaj i pobieraj.

Poprzednie wpisy z tej serii: A to dobre #1, A to dobre #2, A to dobre #3, A to dobre #4, A to dobre #5.