Mamy lato, długie dni, ciepłe wieczory i soczyste truskawki. Niewiele potrzeba, by się uśmiechnąć, docenić, ucieszyć. W bonusie zostawiam kilka moich ostatnio odnotowanych przyjemnostek i tapetę na lipiec.

GAZETA – Wysokie Obcasy – Praca

Wpadły mi w ręce już dwa numery tego kwartalnika i oba były warte przeczytania od deski do deski. Mnóstwo różnorodnych, ciekawie podanych tematów z dziedziny szeroko rozumianej pracy nad rozwojem. Sprawdź koniecznie czy odpowiada również na Twoje oczekiwania i będziemy razem wyczekiwać kolejnego numeru :)

FAJNY CZAS ze starszakiem – karta od KOSMOSU

Tutaj (kilk) na stronie “Kosmosu dla dorosłych” możesz pobrać fajnie przygotowaną kartę uświadamiającą w zakresie tego na co mamy wpływ, a na co nie. Świetna baza do cennych pogadanek o sprawczości. Warto przećwiczyć z dziećmi i sobie samej też ugruntować podstawy.

POST o pisaniu lepszych tekstów

Tekst Pawła Tkaczyka przeczytasz tutaj. Wydawało mi się, że skoro od lat bloguję, wydrukowałam sama książkę, opublikowałam ebooki, redaguję oferty i po prostu piszę nieustannie, nie potrzebuję już rad na poziomie ogólnego ogarniania samego procesu (edukacja w zakresie stawiania przecinków, to co innego). Jednak rutyniarza gubi rutyna i ostatnio często zdarzało mi się siadać do pisania i tylko patrzeć na złowieszczo mrugający kursor bez szans na jakiekolwiek sensowne ujęcie chaosu panującego w mojej głowie. Po lekturze podlinkowanego tekstu zatemperowałam ołówek i wróciłam do tworzenia koncepcji na papierze. Jeśli chcesz pisać lepiej, przeczytaj – może też znajdziesz jakąś cenną dla siebie radę.

KURSY – online i bez kosztów

Na stronie Akademii PARP znajdziesz bezpłatne kursy online z zakresu finansów, marketingu, prawa, zarządzania i rozwoju kompetencji. Są na przystępnym poziomie, intuicyjne i przyjemne w odbiorze. Dobry sposób na poszerzenie wiedzy, zdobycie informacji z wiarygodnego źródła lub wstępne wybadanie czy dany obszar tematyczny może nas zainteresować.

TEKSTY czerwca z Well-Well

Co lubisz? I co z tego wynika? – ćwiczenie z kartą pracy i instrukcją do samodzielnej pracy. Pozwoli Ci dowiedzieć się czegoś o sobie, podsumować, przyjrzeć głębiej niż na co dzień i być może zaplanować jakieś potrzebne zmiany.

Kim będziesz, kiedy dorośniesz? Dajmy naszym dzieciom alternatywę i… plakat – inspiracja do uważniejszych rozmów z dziećmi o przyszłości zawodowej. Jak nie zrazić, nie namieszać, a do tego plakat do druku.

TAPETA na lipiec 2021

Pod tym linkiem możesz pobrać sobie moją tapetę z kalendarzem na lipiec dla ekranów 16×9.

Poprzednie wpisy z tej serii: