Coś dla tych, którzy wciąż mówią NIE MAM CZASU

Jak odzyskać kontrolę nad swoim czasem? Zobacz ten 12 minutowy wykład i być może zmień nieco perspektywę w spojrzeniu na to jak możesz zarządzić swoimi sprawami (są polskie napisy).

KREATYWNOŚĆ I SAMODZIELNOŚĆ w pracy

Jeśli chcesz popracować nad kreatywnością i samodzielnością (a warto, bo to bardzo często zgłaszane przez pracodawców oczekiwania wobec kandydatów do pracy), możesz skorzystać z bezpłatnego warsztatu od Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Najbliższy termin spotkania online – 2 września, godzina 12.00 (ale w razie potrzeby sprawdzaj, bo pewnie pojawią się też inne).

NAUCZ SIĘ CZEGOŚ NOWEGO – Stypendia od Santander

Znasz Santander Scholarships? Możesz przejrzeć sobie całkiem pokaźny zasób programów rozwojowych obejmujących np. staże, studia, kursy językowe, rozwój umiejętności technologicznych. Aktualnie trwa sporo naborów. Część kursów odbywa się online – więc dostęp do wiedzy z całego świata możesz mieć na kliknięcie. Nie czekaj z aplikowaniem, bo rekrutacje odbywają się w ściśle wyznaczonych terminach.

RAPORT – o przyszłości edukacji

Szacuje się, że prawie 70% dzieci będących aktualnie na etapie szkoły podstawowej będzie w przyszłości pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Tego rodzaju prognozy szczególnie skłaniają do śledzenia trendów związanych z kompetencjami, edukacją, rynkiem pracy. Pod tym adresem możesz pobrać raport “Przyszłość edukacji. Scenariusze 2046″.

KSIĄŻKA – zmieniająca myślenie o rzeczach

Bardzo polecam Ci przeczytanie książki “Patriarchat rzeczy” Rebekki Endler. Czyta się łatwo, wchłania przystępnie, ale z każdą historią rzeczy, które na co dzień nas otaczają do świadomości trafia kolejny ciężkawy kamień – identyczny do tych, które wciąż wpadają kobietom pod nogi, a których często nawet nie dostrzegamy. Przykłady, opisy analiz i badań poszerzają wiedzę o otaczającej nas rzeczywistości i pokazują, jak często i silnie kobietom jest bardziej pod górkę. Rozpoznanie, co wymaga poprawy jest pierwszym krokiem do zmiany, a ta książką pozwala dostrzegać więcej.

Test wspierający rozwój kariery – TWOJE PREDYSPOZYCJE ZAWODOWE

Wybierasz moment, gdy jesteś wypoczęta, masz stabilny nastrój, poświęcasz nie więcej niż pół godziny, siadasz przed komputerem i bez zbędnego analizowania, intuicyjnie zaznaczasz stwierdzenia, które bardziej do Ciebie pasują. W efekcie otrzymujesz kilkunastostronicowy raport, dzięki któremu poznasz na przykład:

• czynniki motywujące i demotywujące Cię w pracy
• typ zadań i zawodów, w których masz szanse realizować się najbardziej
• styl kierowania, który preferujesz stosować i doświadczać
• preferowane warunki i specyfikę pracy

Test wykonuje się tylko za pośrednictwem przeszkolonego w jego metodologii doradcy – aktualnie możesz wykonać go u mnie, a informacje znajdziesz tutaj. Czasami wykorzystuję ten test podczas pracy 1:1 w celu poszerzenia zasobów wiedzy o sobie, zgromadzenia danych do dalszej pracy i analiz. Klientki bardzo często deklarują, że test opisał je bardzo trafnie.

Tym chciałam podzielić się dzisiaj. Śmiało dopisuj swoje fajowskości w komentarzach, a może wpadniesz na instargram? Tam możemy sobie pogadać częściej.