Jaki jest najlepszy prezent dla młodej mamy? W mojej opinii dla przyszłej matki jak i dla tej, która stanęła już z zawiniątkiem na linii frontu szczególnie trafionym prezentem będzie elegancki komplet składający się z dwóch kluczowych niezbędników – czasu i wsparcia. Te dwie rzeczy próbowałam zgrabnie upakować na 170 kartkach. Jeśli chcesz – przewiążę je nawet wstążeczką.

 

Prezent dla młodej mamy

Książka jest prezentem mówiącym “to coś tylko dla Ciebie, nie do Twojej kuchni, żebyś szybciej smażyła placki i nie na twarz, żebyś się wreszcie ogarnęła”. Książka daje aprobatę dla relaksu i przyzwolenie na czas tylko dla siebie. W zasadzie każda lektura zgodna z gustem młodej mamy będzie trafionym prezentem. Ta moja książka ma jednak kilka zalet. Bywa zabawna – więc nie skłoni do odbycia drzemki w połowie pierwszego zdania. Jest uspakajająca i ugruntowująca w dobrym samopoczuciu – nie ocenia, nie nakazuje, nie daje jedynie słusznych rad. Jest wspierająca – daje poczucie wspólnoty przeżywanych emocji.

 

Dziękuję Ci za wspólną podróż po meandrach początków macierzyństwa. Mam nadzieję, że ta wycieczka mogła mieć moc tonowania emocji lub zaszczepienia przed produkowaniem listy oczekiwań, może przywołała z odmętów pamięci kilka istotnych wspomnień, czasem rozbawiła, nieco zrelaksowała, pozwoliła zakrzyknąć “też tak mam!” lub wręcz przeciwnie skłoniła do refleksji, że choć łączą nas podobne doświadczenia, to bardzo różnimy się w ich odbiorze i przeżywaniu. Chciałabym, żeby różnorodna pod względem celu i stylistyki treść tej książki była symbolem tego, że macierzyństwo to czasami droga przez chaszcze, a czasami radosne podziwianie tęczy nad głową. Choć bycie mamą jest jedną z najpiękniejszych życiowych ról, to jest także wyzwaniem, nieustanną lekcją, próbą dla naszej elastyczności i mądrości życiowej oraz przyczynkiem do niekończącego się rozwoju i pracy nad sobą.

Na wspólnej nam wszystkim płaszczyźnie macierzyństwo może być przede wszystkim po prostu drogą do szczęścia. Szczęścia własnego, ale też szczęścia naszego dziecka i szczęścia całej rodziny. Gdy zadam sobie pytanie, po co szukam  dziecku zimowej kurtki z puchem – pojawi się myśl, że po to, by było mu cieplej w mróz. Może jednak warto zadawać sobie pytania dalej… Po co ma być dziecku cieplej w mróz? By chętnie i bez konsekwencji spędzało czas na dworze. Ale po co ma spędzać czas na dworze? Bo lubi, bo to zdrowe, bo… A dlaczego chcę, by było zdrowe, by robiło to co lubi? Wiec po co tak naprawdę szukam dziecku tej zimowej kurtki? Bo chcę, by było szczęśliwe. Dlaczego zamykam się przed domowym hałasem w łazience? Bo chcę być szczęśliwa. Po co gotuję zupę jarzynową? Bo chcę, żebyśmy byli szczęśliwi. Dlaczego wysyłam dziecko do żłobka? Bo chcę żebyśmy byli szczęśliwi. Dlaczego nie wysyłam dziecka do żłobka? Bo chcę żebyśmy byli szczęśliwi.

Może więc wcale nie poświęcamy się, nie pracujemy… nosimy, doradzamy, przygotowujemy, leczymy, czytamy, boimy się, upominamy, decydujemy, walczymy, uczymy, przytulamy, podnosimy, zapobiegamy, wybieramy, gotujemy, sprzątamy, usypiamy, prosimy, bawimy się, organizujemy, wspieramy, odpowiadamy, dajemy przykład. Na wspólnej nam wszystkim płaszczyźnie macierzyństwo może być przede wszystkim po prostu drogą do szczęścia.
I tego właśnie Ci dziś życzę – odnalezienia w macierzyństwie swojej drogi po szczęście.

Z zakończenia “Antystresowej książki o początkach macierzyństwa”

 

 

Książka dla młodej mamy pdf z darmowym fragmentem

Możesz sprawdzić czy treść książki i sposób jej pisania odpowiada Twoim oczekiwaniom. Przy użyciu poniższego formularza zapiszesz się do newslettera i uzyskasz dostęp do darmowego fragmentu książki. Przejrzysz spis treści, przeczytasz wstęp i poznasz około 20% całości.

 

 

Gdzie można kupić książkę?

Książka dostępna jest jako ebook i standardowa wersja drukowana. W obu przypadkach kosztuje 28 zł.

książka dla młodej mamy Antystresowa książka o początkach macierzyństwa – e-book (klik)

  • Dostępne formaty: PDF, epub i mobi

Antystresowa książka o początkach macierzyństwa – wersja drukowana (klik)

  • Format: A5
  • Okładka: miękka klejona
  • Liczba stron: 170
  • Numer ISBN: 978-83-955379-1-2
  • Wydawnictwo: Well-Well Lucyna Sielicka

 

 

Tytułowe zdjęcie stworzone przy pomocy Freepik