Rok temu szukałam sposobu na ogarnięcie rzeczywistości z przedszkolakiem i ciążowym brzuszkiem. Pisałam (serio? ona teraz zacytuję samą siebie?): “Zbyt gruby notes porzucę jako balast, mały kalendarzyk nie pomieści mojego rozmachu i pazerności. Planer specjalnie przez kogoś zaprojektowany nie uwzględni moich potrzeb lub da mi zbyt wiele zbędnych rubryk, których pustostan będzie mnie demotywował. Małe karteczki się zgubią, a duże Zołzizna potnie, bo ostatnio lubi ‘ponożyczkować’. Musiałam mieć coś krojonego na miarę. I mam, bo swoje linijki i rubryczki zaprojektowałam sama”. Pierwszy model całkiem dobrze się sprawdził. Kartki z kalendarza zapełnialiśmy najważniejszymi, terminowymi zobowiązaniami i wieszaliśmy na tablicy w kuchni. Planer drukowałam sobie na bieżąco w zależności od potrzeb, spinałam i miałam pod ręką. Do kompletu rozbuchane zapiski lądowały w zeszycie w linie, a konkrety w aplikacji Nozbe, w której zamieszczaliśmy priorytety i zadania wspólne dla całej rodzinki, tak by wgląd do nich był możliwy z dowolnego urządzenia, w dowolnym czasie.

Jeszcze nie wiem czy moje trio planer, notes i Nozbe to układ idealny, ale jest taki well-well – po prostu wystarczająco dobry. Powstała więc edycja druga planera na rok 2017. A Ty jak gromadzisz zapiski, czego używasz?

planer-2017-pdf

Jeśli tym, czego szukasz jest już gotowy, darmowy planer do druku, wędruj do linku na końcu postu jest tam notes z kalendarzem na 2017 rok w pdf. Zawiera okładkę, miejsce na określenie najważniejszych rocznych priorytetów i marzeń, kartki do planowania miesięcy, tygodni i dni, których możesz sobie wydrukować tyle, ile potrzebujesz. Strony są w rozmiarze A4, ale równie dobrze kalendarz sprawdzi się przy wydruku w formacie B5.

darmowy kalendarz 2017

planner-2017-do-wydrukowania

kalendarz-styczen-2017-do-druku

Tu pobierzesz planer 2017 do druku

Daj znać, jeśli skorzystasz z tych materiałów. Będę mogła na odległość kibicować realizacji Twoich planów i wpisać w swój planer postanowienie, że powstanie i trzecia edycja kalendarza :)