SZTUCZNA INTELIGENCJA – bezpłatny kurs

Obecnie temat sztucznej inteligencji jest szeroko dyskutowany i nieustannie przyciąga uwagę, zarówno w świecie nauki, jak i biznesu. Rozwój technologii AI ma ogromny wpływ na różne dziedziny życia, co sprawia, że jest on często omawiany i analizowany przez społeczeństwo. Te dwa zdania wstępu napisał mi w jakieś 1,5 sekundy ChatGPT. Może są dość nijakie – ale polecenie, które wpisałam również takie było. Niemniej warto trenować współpracę z technologią – wkrótce będzie to w jakimś stopniu codzienność większości z nas.

Pod tym linkiem znajdziesz bezpłatny kurs z podstaw sztucznej inteligencji – rozbudowany, przeznaczony na 6 tygodni nauki. Zalety: dostępność w języku polskim i opłata tylko w przypadku chęci pozyskania certyfikatu. Treść pozostawiam Twojej ocenie – ja po kilku pierwszych tematach jestem zadowolona z jakości.

OGROMNA BAZA ŚCIEŻEK ROZWOJU – SkillsBuild

Bezpłatne ścieżki rozwoju i kursy pozwalające zdobyć podstawowe umiejętności technologiczne istotne z perspektywy zawodowej, takie jak: zdolności przywódcze, umiejętności komunikacyjne, umiejętności programowania, umiejętności rozwiązywania problemów. Wiele materiałów dostępnych jest w języku polskim. Warto orientować się w cyfrowym świecie – koniecznie przetestuj tę formę rozwoju. A jeśli dzieci chcą pójść w Twoje ślady – szkolniaki śmiało skieruj do Khan Academy i edukacyjne popołudnie jest Wasze.

O SKUTECZNEJ KOMUNIKACJI – książka

współpraca reklamowa

Skutecznej komunikacji potrzebujemy nieustannie i w każdej dziedzinie życia. Bez niej trudno jest na przykład postawić granice, sprzedać coś, zbudować relacje – zrealizować jakikolwiek cel będący na styku z kimkolwiek innym. W książce “Plan Bezosa” możesz z autorem przyglądać się strategiom komunikacyjnym stosowanym przez tych, którym wychodzi to dobrze. Są tu biznesowe decyzje i historie różnych pomysłów, są też konkretne rady.

Mnie lektura przekonała do pisania w sposób prosty. Naprawdę prosty. Taki, który jest zrozumiały dla absolwenta szkoły podstawowej. Okazuje się, że tak chcemy się komunikować bez względu na poziom wykształcenia, oczytania, czy zainteresowania danym tematem. Wszyscy potrzebujemy jasności, prostoty i komunikatu, który nie męczy.

książka o komunikacji

Wiem, że moje zamiłowanie do słowotwórstwa, radocha z ciekawych sformułowań albo wieloletnie posługiwanie się językiem prawniczym nie ułatwią komunikacji. Które rady z książki biorę sobie na warsztat na początek?

  • Zdania zaczynaj od podmiotu i orzeczenia – najpierw kto i co – dopiero później reszta.
  • Używaj strony czynnej nie biernej – “Napisałam post, zostaw reakcję”. A nie – “Mile będą widziane reakcje pozostawiane przez czytelników tego posta”.
  • Stosuj mocne czasowniki, to one odpowiadają za dynamikę komunikatu. “Weź odpowiedzialność za swoją sytuację zawodową”. A nie: “Warto pamiętać, że zawsze można spróbować coś poprawić w swojej karierze”.
  • Unikaj zakłócania przekazu nijakimi określnikami – czyli żadnych “w pewnym sensie”, “raczej”, “wydaje się, że”.

TEDx Sopot SWPS – konferencja

21 września odbędzie się multidyscyplinarna konferencja poświęcona możliwościom, jakie niesie przyszłość. W wydarzeniu można wziąć udział stacjonarnie w sopockiej filii Uniwersytetu SWPS lub przez transmisję na platformie YouTube, a na tę drugą ścieżkę dostępu zarejestrujesz się bezpłatnie. Jak zachęcają organizatorzy “daj się zainspirować i wykorzystaj wiedzę o czekających nas zmianach do świadomego kreowania własnej przyszłości” – dla mnie brzmi dobrze.

To tyle na dziś ode mnie. Jeśli wyklikałaś ostatnio coś fajnego – podziel się w komentarzu lub mailowo. A jeśli potrzebujesz jakiejś zmiany w obszarze zawodowym, zapraszam Cię na krótką konsultację wstępną: doradca zawodowy online – jest jeszcze kilka terminów we wrześniu.