Lubię być przygotowana na wszelkie okoliczności. W końcu nigdy nic nie wiadomo, no chyba że wiadomo. W ciążę nie należy się wprowadzać bez poczynienia wcześniejszej wprawki. Lepiej mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, zwłaszcza że w stanie błogosławionym guziki lubią się nie dopinać. Co robić, co robić?

– utyć, dużo utyć

Rady by przed ciążą trzymać linię to zło skutkujące nieprzystosowaniem organizmu do tycia i rozciągania (które zawsze w okolicy brzucha nastąpi, nie oszukujmy się, że nie) i owocujące skórą w tygrysie paski, którą to później będzie trzeba się chwalić jako „ranami wojennymi”. Gdybym mogła cofnąć czas zafundowałabym sobie jedno stopniowe tycie w młodości, w celu przygotowania organizmu do wysiłku, a psychiki do skaczących kilogramów.

– wziąć miesiąc lub dziewięć bezpłatnego urlopu

Warto sprawdzić swoją odporność na znaczące zminimalizowanie uskuteczniania działań konstruktywnych, a w przypadku osiągnięcia wyniku niezadowalającego, zastosować trening. Test sprawdzający – miesiąc w łóżku z zakazem podnoszenia ciężarów przewyższających wagą książkę w miękkiej okładce. Trening – sześć miesięcy w łóżku z zakazem nadużywania możliwości wyprawiania się do toalety.

– zostać abstynentką

Nie chodzi o to, że w ciąży nie będzie można sobie zaprocentować. Chodzi o przyzwyczajenie ludzi z najbliższego otoczenia do tego, że nie pijesz i że to wcale nie oznacza, iż należy Ci współczuć przy każdej okazji, gdy inni drinkują, że z definicji jesteś szoferem rozwożącym wszystkich drinkujących po domach, i że z dobroci serca należy Ci proponować ćwierć ćwierci kieliszka wina dla zdrowotności.

– zafundować swojemu poczuciu humoru kurs dla zaawansowanych

Warto przetrenować karykaturę, satyrę, parodię, komizm sytuacyjny i charakterologiczny, słowny zaś w pierwszych miesiącach życia dziecka nie będzie potrzebny, choć może się przydać w gabinecie lekarskim. Szczególną uwagą należy obdarzyć czarny humor oraz dowcip z gatunku żartów fizjologicznych. Matka bez poczucia humoru jest zagrożeniem dla zdrowia i życia własnego oraz osób postronnych.

34 tydzień 1