Wierzę w to, że inwestowanie we własny rozwój jest jednym z najlepszych możliwych przedsięwzięć. Nieustanne uzupełnianie kompetencji jest dobrą receptą na niepewne czasy, skuteczną polisą na wszelkie życiowe zawirowania i ubezpieczeniem przed popadaniem w marazm i ślepe uliczki. Dziś zostawiam Ci kilka propozycji wyjątkowo budżetowych – jedyne czego potrzebujesz to zainwestowania w siebie czasu i transferu internetowego – wszystkie poniższe kursy są bezpłatne.

Darmowe kursy online

Akademia PARP – parp.gov.pl

Na stronie Akademii Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości znajdziesz bezpłatne kursy online z zakresu finansów, marketingu, prawa, zarządzania i rozwoju kompetencji. Są na przystępnym poziomie, intuicyjne i przyjemne w odbiorze. Po zakończeniu możesz otrzymać certyfikat. Dobry sposób na poszerzenie wiedzy, zdobycie informacji z wiarygodnego źródła lub wstępne wybadanie czy dany obszar tematyczny może nas zainteresować.

Fundacja Sukces Pisany Szminką

Znajdziesz tu 16 kursów wspierających w powrocie na rynek pracy, znalezieniu lepszej pracy oraz zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Zgłębisz np. sprzedaż na Facebooku, podstawy marketingu, wyznaczanie celu, tworzenie modelu biznesowego

Google Internetowe Rewolucje

Aktualnie dostępnych jest 28 kursów w języku polskim. Część z nich to szkolenia z usług Google (np. Google Ads, Cloud) i pokrewnych tematów. Ale jest też sporo szerszych tematów np. networking, wystąpienia publiczne, wydajność w pracy. Szczególnie godny uwagi wydaje się 40 godzinny kurs “Podstawy marketingu internetowego” (dostępny jest certyfikat ukończenia).

Centrum Edukacji Technoparku Pomerania

Kursy dostępne na platformie są bezpłatne i w przeważającej większości ich zakończenie potwierdza certyfikat lub zaświadczenie. Do dyspozycji są tu tematy z informatyki, zarządzania, marketingu, technologii. Można tu dowiedzieć się czegoś na przykład o zarządzaniu projektami, plazmie niskotemperaturowej, budowaniu marki, pozycjonowaniu czy programowaniu. Graficznie nie jest to najciekawsze miejsce, ale dla zdeterminowanych w zupełności wystarczające.

Kursodrom.pl

Platforma dedykowana jest organizacjom pozarządowym. Duża część tematów jest jednak dość uniwersalna i może przydać się także w innych obszarach działalności. Dostępne są tu kursy online, filmy edukacyjne, nagrania webinariów dotyczące m.in. fundraisingu, czyli pozyskiwania środków przez organizacje pozarządowe, zarządzania strategicznego, finansami, zespołem, marketingu, ewaluacji czy rozwoju osobistego.

Polski Fundusz Rozwoju

Aktualnie znajdziesz tu 4 bezpłatne kursy dotyczące analizy pomysłu na biznes oraz rozwoju firmy. Po egzaminie możesz uzyskać certyfikat. Klikaj, jeśli potrzebne Ci informacje dotyczące zakładania firmy, tworzenia modelu biznesowego, korzyści biznesowych z korzystania z chmury w firmie oraz pozyskiwania finansowania na rozwój firmy.

Copernicus College

Tu jest bardziej naukowo – możemy uczestniczyć w kursach uniwersyteckich zwieńczonych egzaminem i certyfikatem. Kursy składają się z kilku lub kilkunastu modułów (nagranych wykładów), podzielonych na kilkunastominutowe części, a także z dodatkowych materiałów – artykułów naukowych, fragmentów książek czy zestawów ćwiczeń i testów. Tematy bardzo szerokie – np. religioznastwo, psychologia, prawo, metodologia nauk, filozofia, genetyka. Może mniej praktyczne, ale świetne do pogłębiania zainteresowań.

Fundacja Aktywizacja

Na stronie dostępne są bezpłatne kursy mające na celu wspierać osoby z niepełnosprawnością w codziennym funkcjonowaniu. Część materiałów dotyczy rozwijania kompetencji zawodowych – np. podstaw marketingu internetowego, obsługi programów graficznych, SEO, księgowości w małej firmie.

Navoica

Ta platforma należy do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Znajdują się tu kursy dotyczące m.in. programowania, obsługi programów, języków obcych, rozwoju osobistego, zarządzania, biznesu. Można dokształcić się np. z rysunku technicznego, obsługi logistycznej, podstaw programowania w Phython3, psychologii społecznej lub budowania kwestionariuszy w badaniach ilościowych.

Mam nadzieję, że wśród tych bezpłatnych źródeł informacji znajdziesz dla siebie coś, co potrzebujesz lub po prostu masz ochotę zgłębić. Jeśli znasz jakieś inne darmowe kursy online, podziel się w komentarzu. W wirze pochłaniania wiedzy możesz wesprzeć swoją efektywność informacjami z tekstu “Jak się szybko uczyć“. Powodzenia!