Bilans zawodowy

odkryj wszystko, czego potrzebujesz, by odnieść sukces

 

Bilans zawodowy

– kompleksowy program, który da Ci gruntowny wgląd w to, czego potrzebujesz, by osiągnąć satysfakcję zawodową.

Czasami, gdy nasza kariera nie przebiega tak, jak byśmy tego oczekiwały, pojawia się potrzeba rozwoju, albo na przykład dostosowania spraw zawodowych do zmian, które przynosi życie prywatne chwytamy się przypadkowych, chaotycznych poczynań. Prosimy kogoś o podrasowanie CV, zapisujemy się na studia podyplomowe, próbujemy rozkręcić jakikolwiek biznes, by wyrwać się z uwierającego etatu i tak dalej. Te wszystkie kroki mające poprawiać naszą zawodową sytuację wydają się sensowne, ale często nie prowadzą do oczekiwanych rezultatów.

Dzieje się tak dlatego, że działamy bez planu, bez przygotowania i bez pełnej świadomości naszych potrzeb, zasobów i możliwości.

I właśnie dlatego przygotowałam program BILANS ZAWODOWY.

Bilans zawodowy szczególnie istotny jest w trakcie wszystkich zmian wpływających na kwestie zawodowe. Ponadto warto go sobie później aktualizować, powtarzać mniej więcej raz w roku, by trzymać rękę na pulsie i świadomie kierować swoim rozwojem zawodowym, przewidywać trudności, maksymalizować korzyści i optymalnie dostosowywać sferę zawodową do własnych potrzeb.

JAKI JEST PROGRAM BILANSU ZAWODOWEGO?

BILANS ZAWODOWY składa się z programu dostosowywanego do indywidualnych potrzeb uczestnika. Zakres konsultacji ustalimy wspólnie po pierwszej wstępnej sesji na podstawie Twoich aktualnych potrzeb.

Ramowy przebieg BILANSU przedstawia się następująco:

1. Aktualna sytuacja zawodowa i życiowa (fakty, potrzeby, emocje i cel współpracy) – etap bezpłatny

+ Kontrakt – ustalenie zasad i przebiegu współpracy

2. Historia zawodowa (analizujemy wszystko, co składa się na Twoje doświadczenie, wyciągamy z tego umiejętności i preferencje)

3. Twoje zasoby (odkrywamy kompetencje, zdolności, mocne i słabe strony, zainteresowania)

4. Preferowana ścieżka kariery (ustalamy, jaką drogą chcesz i możesz pójść, ustalamy cel zawodowy, dookreślamy go, by był możliwy do osiągnięcia)

5. Wnioski i plan działania

Zakres współpracy dostosujemy do celu, jaki chcesz dzięki BILANSOWI osiągnąć. Np. osoba, która doskonale wie, gdzie chce pracować i potrzebuje przygotowania się do procesu rekrutacyjnego będzie potrzebowała innej struktury i odmiennych narzędzi BILANSU od osoby, która wraca na rynek pracy po przerwie i nie wie od czego zacząć.

DLA KOGO PRZYDATNY JEST TEN PROGRAM?

Zarządzanie swoją karierą dotyczy wszystkich. Ten program porusza zagadnienia, o które każda z nas powinna się zatroszczyć.

BILANS ZAWODOWY szczególnie potrzebny jest w następujących sytuacjach:

– poszukiwanie pierwszego/nowego zatrudnienia

– powrót na rynek pracy po przerwie

– planowanie zmiany branży

– długotrwałe poszukiwanie pracy

– brak pomysłu na rozwój swojej kariery

– wyznaczenie ścieżki rozwoju zawodowego

– przygotowanie do awansu

BILANS ZAWODOWY ułatwia, a wręcz często umożliwia stworzenie skutecznego CV, właściwe przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, podejmowanie wszelkich decyzji dotyczących życia zawodowego i w rezultacie osiągnięcie satysfakcji z jakości własnej kariery.

JAKIE SĄ WARUNKI UCZESTNICTWA W BILANSIE ZAWODOWYM?

Po pierwszej konsultacji wstępnej zaproponuję Ci kontrakt, który wspólnie zaakceptujemy. Będzie on regulował zasady naszej współpracy.

Chciałabym współpracować z osobami, które:

– są zdecydowane zaangażować się w proces (odbywać regularnie nasze spotkania, kierować się szczerością i otwartością),

– chcą pracować także samodzielnie (np.wykonać niezbędne ćwiczenia między sesjami, uzupełniać kwestionariusze),

– mają dostęp do komputera z internetem, poczty email (aktualnie sesje odbywają się wyłącznie zdalnie)

 

JAK WYGLĄDAJĄ KONSULTACJE?

Pracujemy w oparciu o kwestionariusze do wypełnienia (to zwykle odbywa się poza czasem konsultacji), spotkania indywidualne online i wymianę wiadomości email. W razie potrzeby kontaktujemy się także telefonicznie i korzystamy z narzędzi dostępnych online poprzez link (np. tablica do tworzenia notatek w czasie rzeczywistym).

Spotkania online – w ramach programu masz do dyspozycji do 5 spotkań indywidualnych. Każde spotkanie trwa do 60 minut.

ILE KOSZTUJE PROGRAM "BILANS ZAWODOWY"?

Podstawowa cena BILANSU ZAWODOWEGO wynosi 975 złotych.

Koszt programu nie zawiera ceny skorzystania z dodatkowych form wsparcia (np. płatnych testów predyspozycji zawodowych, aktualizacji cv), które w razie wyrażenia prze Klienta takiej potrzeby kontraktowane są oddzielnie.

KIEDY ZAPŁACĘ ZA USŁUGĘ?

Pierwsza konsultacja jest bezpłatna. Ustalamy na niej Twoje potrzeby i podejmujemy decyzję o dalszej współpracy. Po dokonaniu i zaakceptowaniu wszelkich ustaleń płatność dokonywana jest z góry (wierz mi, że to doskonale wspiera zaangażowanie w pracę, na którą się umówiłyśmy:).

Zapraszam również do kontaktu pod adresem e-mail kontakt@well-well.pl lub zamówienia w sklepie bezpłatnej konsultacji wstępnej – wtedy ja odezwę się do Ciebie.

doradca zawodowy gdańsk

Lucyna Sielicka

• konsultantka kariery • doradczyni zawodowa, job-coach • socjolożko-prawniczka • fanka i propagatorka szukania aż się znajdzie •

Moje talenty wg Gallupa: indywidualizacja, zbieranie, rozwaga, intelekt, odkrywczość

KIM JESTEM?

Może zastanawiasz się, czy warto swoją pracę nad rozwojem zawodowym prowadzić razem ze mną? Nie dowiemy się, dopóki nie spróbujemy :) Byś jednak miała trochę danych ułatwiających podjęcie decyzji, pozwól, że Ci się krótko przedstawię.

Nazywam się Lucyna Sielicka. O rozwoju zawodowym, wyzwaniach jakie spotykają kobiety na rynku pracy i szukaniu aż się znajdzie wiem bardzo dużo
i z doświadczenia osobistego, i zawodowego.

Jestem konsultantką kariery z dyplomami z doradztwa zawodowego, coachingu kariery a także socjologii i prawa.

Prywatnie jestem mamą dwóch dziewczynek, której macierzyństwo wzorcowo poszatkowało przebieg kariery. Mam na swoim koncie pracę w małej firmie,
w korporacji, w urzędzie i we własnym biznesie.

Znam w praktyce i w teorii całokształt emocji, trudności i wyzwań związanych
ze zmianą zawodową i poszukiwaniem swojego miejsca w obszarze pracy.

Wierzę, że każda z nas ma w sobie zasoby umożliwiające osiągnięcie satysfakcji zawodowej. Moją misją jest przekazanie innym kobietom nieustępliwości
w poszukiwaniach oraz specjalistycznej wiedzy i narzędzi, które tę zawodową satysfakcję urzeczywistnią.