Lato + kolorowe plakaty do druku

Category: Od rzeczy

Jest lato. Aloha. Gdańsk.

Plaża pełna kocysiów i ich głośnych właścicieli straciła swój pozasezonowy urok, morze się zaludniło, korki nie zmalały, beton odbija promienie słoneczne. Piasek z piaskownicy zasypuje korytarz, krem z filtrem klei się w dłoniach… Ale nie, nie ulegajmy pozorom. Jest lato.

Aloha

Cześć czereśnie, dzień dobry najpyszniejsze pomidory, hej przez otwarty nocą balkon. Witajcie lody i sorbety na każdy podwieczorek, ciasta i tarty z jagodami, porzeczkami i malinami, młode warzywa gotowane na parze. A jeszcze woda z owocami, czytanie na leżaku, słuchanie świerszczy do snu, włosy suszone wiatrem, polne kwiaty w wazonie… Dzień matki karmiącej bywa długi i bardzo na miejscu jest jasność na niebie trwająca po 16 godzin. Ekwipunek niemowlaka bywa pokaźny, więc świetnie, że grzeje nas lato i nie potrzebujemy kocyków, skarpet, czapek i innych ocieplaczy. Czasu bywa niewiele, to cudownie, że teraz za rozrywkę wystarczy samo wyjście z domu.

Relax

Ludzie tacy uśmiechnięci – nawet jeśli to tylko grymas od rażącego w oczy słońca. Przyjaźniejsi tacy pod tą lekko przybrązowioną skórą. Patrzą na zieleń, siadają na ławkach, gawędzą przystając na dłuższe chwile. Na placu zabaw pojawiły się dzieci i zaznaczają śmiechami swą obecność aż do nocy wbrew prognozom atmosferycznym i demograficznym. Mrożona kawa nie stygnie – sam relaks. Owoce mogą służyć za obiad w upał – sam odpoczynek. Bluzek córce nie trzeba prasować, bo plamią się truskawkami szybciej niż gniotą – tyle dodatkowego czasu. Ciepło i jasność, poziom witaminy D wreszcie w normie.

Chłonę to i zawekowuję w sobie na zimę. A do zimy daleko, wbrew temu, co głoszą malkontenci.

Można sobie lato na ścianie powiesić. Na miesiąc lub na cały rok, bo aloha to stan ducha – nie może się przeterminować.

plakaty do druku

Kliknij i pobierz kolorowe plakaty do druku: ALOHA SUMMER RELAX (pliki pdf).  A tu obejrzysz inne wzory obrazków.

PREVIOUS POST

O losie #5

NEXT POST

Bezdzietni egoiści

Related articles

ulubieńcy sierpnia 2017

A to dobre #1

Drewniane tabliczki do nauki liter

Kalendarz na czerwiec

  • kubrykowa

    ekstra są

  • ewel

    Dziękuję. powiesiłam już palmę w kuchni.

    • Niech Ci relaks wprost spod palmy służy 😉

  • Ta palma najbardziej mi się podoba ale wszystkie i tak wspaniałe !!!